fbpx

Навіть безневинна брехня може бути небезпечною не тільки для психологічного, але і фізичного здоров’я. Вчені визначили, як і чому брехня може призвести до появи деяких хвороб.

Згідно з дослідженням, проведеним Університетом Колумбії, у людей, які часто говорять неправду, ризик серцевих захворювань на 30% вищий за інших людей.

Крім того, в іншому дослідженні вчені визначили, що у брехунів можуть з’явитися головні болі та погіршитися самопочуття. Науковці з Університету Нотр-Дам (США) щотижня перевіряли сотню людей на детекторі брехні. Важливою умовою було те, що половині учасників дозволялося іноді говорити неправду.

З’ясувалося, що ті учасники, у яких прилад жодного разу не сумнівався, за підсумками демонстрували значно кращий стан здоров’я. Ті, хто говорив лише правду, не тільки позбулися головного болю, але ще й відчували менше стресу, краще спали.

Але і це ще не все. Вчені попереджають, що є ще більш небезпечні захворювання, які можуть виникати у тих, хто часто бреше.

«Дослідження пов’язують брехню з підвищеним ризиком розвитку раку, підвищеним ризиком ожиріння, депресії, залежності від азартних ігор», – попереджає Дейдра Лі Фіцджеральд, доктор філософії, доцент кафедри психології в Університеті у Віллімантіці.

Джерело

COVID-19 Live