fbpx

“Люди із низьким ризиком зараження тепер інфікуються та потрапляють до лікарень”, – заявив професор із Університету Ексетера.

Вперше виявлений у графстві Кент Великої Британії штам COVID-19 “B.1.1.7”  може бути на 30-70% більш смертоносним за попередні варіанти.

Про це свідчать оприлюднені на сайті британського уряду результати досліджень Консультативної групи з нових респіраторних вірусів, пише The Associated Press.

Зазначається, що експерти із університетів і державних установ Великої Британії порівняли показники госпіталізації і смертності серед людей, інфікованих цим та іншими варіантами коронавірусу. 

“Вища трансмісивність означає, що люди, які раніше мали низький ризик зараження COVID (особливо молодші жінки), тепер заражаються ним і потрапляють до лікарень”, – заявив професор Девід Стрейн із Університету Ексетера. 

За словами науковця, попередні результати дослідження викликають занепокоєння. “Це підтверджується останніми даними про госпіталізацію, які тепер припускають співвідношення чоловіків і жінок майже 50:50 порівняно з переважанням чоловіків під час першої хвилі”, – додав він.

Раніше Європейський Союз спростив процедуру схвалення вакцин від COVID-19. Зокрема й для тих, які адаптовані до нових штамів коронавірусу. 

Нагадаємо, що 20 грудня 2020 року Велика Британія заявила про появу нового штаму мутованого коронавірусу “VOC – 202012/01”, який передається набагато легше, аніж його попередники. Британські вчені вважають, що цей варіант є на 56% більш заразним за попередників.

ВООЗ також підтвердила, що цей штам  “показав підвищену проникність (в людські клітини. — Ред.) у порівнянні з варіантами, які циркулювали раніше”. Окрім того, в організації повідомляли про попередні дослідження, які передбачають наявність свідчень про збільшення ступеня тяжкості захворювання.

Джерело

COVID-19 Live